7 טיפים איך להתקדם בעבודה

בשוק העבודה התחרותי כיום, הרצון להצטיין ולהתקדם בקריירה הוא שאיפה נפוצה. ללא קשר לתפקיד נוכחי, יש מספר דרכים שיכולות לעזור לכם להתבלט מעל כולם ולטפס בסולם הארגוני.

איך להתקדם בעבודה – 7 טיפים מנצחים

בכל ארגון אפשר לזהות את העובדים הבולטים, שעושים את עבודתם בצורה נהדרת, הם יעילים וחרוצים, זוכים בקידום ובהעלאה בשכר ומקבלים הזדמנויות שונות להתקדם ולצמוח. מה הם עושים? בבקשה:

 

הגדרת מטרות ברורה

התקדמות בעבודה מתחילה עם חזון ברור של מטרות מקצועיות. בין אם זה קידום בתפקיד או העלאת שכר, הצבת יעדים ברורים וברי השגה היא משמעותית מאין כמותה. כוח אדם חדרה עם מפת דרכים מוגדרת היטב, יאפשר לכם לכבוש את היעדים הבאים ביתר קלות.
בין הגדרת המטרות חשוב גם לבחון אילו מיומנויות נדרשות לתפקיד אליו שואפים. עובדים משקיעים את כל מרצם בעמידה במטלות ובביצוע המשימות שבאחריותם. אבל כדי להתקדם, לא מספיק להיות טובים בתפקיד הנוכחי, אלא יש גם להכין את היסודות לתפקיד הבא.
חשוב לשפר כל העת את הכישורים האישיים. לא להפסיק ללמוד, רוכשים מיומנויות וידע חדשים, ולהשאר כל העת מעודכנים. בין אם זה באמצעות סדנאות, קורסים או באופן עצמאי, השקעה במערך כישורים אישיים הופכת עובד לנכס בעל ערך רב לארגון.

לבלוט

רבים חוששים לדבר בפגישות רבות משתפים אך אם לא עושים זאת אף אחד לא מכיר ויודע מה יש לעובד לתרום לחברה. גם אין עדיין את הידע הנדרש כדי להשתתף בדיון, אפשר לשאול שאלה או להסכים עם דבריו של אדם אחר.
כשחושבים איך להתקדם בעבודה חשוב להבליט גם ערך עצמי. מנהלים וקולגות צריכים להיות מודעים לכישורים ולתרומה של העובד שרוצה להתקדם לחברה. לכן יש להעז, לקחת יוזמה, לשתף את ההצלחה עם אחרים ולא להתבייש להדגיש הישגים. הצגת ערך עצמי בצורה עניינית היא הכרחית כדי שידעו כמה אתה חיוני לארגון.

 

להתלבש באופן מכבד

כל אדם שמכבד את עצמו ומתייחס לעצמו ולמקום העבודה שלו ברצינות, מתלבש באופן מוקפד ומסודר. תדמית מכובדת יוצרת את הרושם הנכון.

 

לא להיבהל ממפגש עם בעלי עמדות בכירות יותר

מפגש מקרי במעלית או בכל מקום בלתי פורמלי אחר יכול להיות הזדמנות נהדרת לשיחה קצרה אך משמעותית. אפשר להכין בראש כמה נקודות לשיחה במפגש כזה עם מנהל בכיר והכי חשוב לדאוג להזכיר את השם שלכם ואת המחלקה בה עובדים. מחפשי עבודה בצפון יוכלו לפתח שיחה במטבחון או בפינת עישון למשל.

 

קבלת משוב ושיקוף עצמי

כדאי לבקש באופן קבוע משוב ממנהלים וקולגות כדי לדעת איך להתקדם בעבודה. ביקורת בונה היא כלי רב עוצמה לצמיחה אישית ומקצועית. כך אפשר לדעת איפה צריך להשתפר ולתקן התנהלות שגויה. בנוסף, רצוי להקדיש זמן להתבוננות עצמית כדי לזהות תחומים בהם אפשר להשתפר. מודעות עצמית היא דבר מאוד חשוב לפיתוח אישי ומקצועי.

 

להתחבר עם עובדים שונים

הרבה אנשים שמעוניינים בקידום מתחברים עם הבוס שלהם ומקפידים על קרבה ועל יחסים טובים עימו. זוהי גישה נכונה אבל כדי להיחשף להזדמנויות שונות כדאי להתחבר גם עם עובדים שיש להם נגישות גבוהה לתחומים שונים בארגון, כגון מזכירה או מחלק דואר.

 

לקחת אחריות

כדי לדעת איך להתקדם בעבודה לא צריך לחשוש מתפקידים שאחרים מסרבים לקחת על עצמם. הובלת פרויקט, חניכה לעובד חדש או ליווי של משימה מסוימת. מעשים כאלו מותירים חותם ויגרמו למנהל האישי להעריך ולהמליץ עליכם בבוא העת.

מספר משרה
שם משרה
לא נבחר קובץ קו"ח

לא נמאס לך לשלוח קורות חיים לכל עבר
ולקבל תשובות שליליות?

הגיע הזמן לקבל ייעוץ והכוונה ראשוניים בחינם
לגבי קורות החיים שלכם!

דילוג לתוכן