4 דרכים פשוטות להרשים את המראיין שמולכם

על מנת שתוכלו לקבל את משרת החלומות שלכם, יש מכשול אחד מרכזי שאתם חייבים לעבור: מכשול ראיון העבודה. מה שאולי נראה בהתחלה כמו שיחה ידידותית יכול להתגלות במהלך הדרך כראיון מאתגר שיש בו לא מעט קשיים, ואחת הדרכים לצלוח אותו היא בעזרת הרשמה של המראיין שמולכם.

אבל איך אפשר להרשים גם את המראיינים המנוסים ביותר? הנה ארבע דרכים שיעזרו לכם לעשות זאת בקלות. 

התכוננו לראיון מראש

אולי תופתעו לשמוע את זה, אבל יש לא מעט אנשים שכלל לא מתכוננים לראיון העבודה שלהם. הם פשוט מגיעים למשרדים ונכנסים לשיחה מתוך אמונה של ״יהיה בסדר״. לצערנו, השיטה הזו לרוב לא עובדת, משום שראיונות עבודה הם אחת מסוגי האינטראקציות שדורשות כמה שיותר הכנה מראש.

על מנת שתוכלו להוריד את סף הלחץ שלכם לקראת הראיון ולקראת הבלתי נודע, חשוב להתכונן אליו. בימים הקודמים לראיון נסו להבין מהן סוג השאלות שיוכלו לשאול אתכם, האם יהיו גם משימות בית/מבחן מקצועי ווודאו את דרכי ההגעה שלכם כך שתוכלו להיות בטוחים שלא תאחרו.

4 דרכים פשוטות להרשים את המראיין שמולכם

דעו מה הופך אתכם למתאימים לתפקיד

כנראה שלא תיגשו לראיון עבודה לתפקיד שאתם לא מתאימים לו, אבל בכל זאת חשוב להיכנס לראיון מתוך היכרות עם החוזקות שלכם. בשעות שלפני הראיון כדאי שתשבו עם עצמכם שוב ותחשבו על כל הדברים שהופכים אתכם לבחירה הטובה ביותר מבין כל שאר המרואיינים.

מה הן החוזקות שלכם? מה הם הכלים המקצועיים שיהפכו אתכם לעובדים הטובים ביותר שיש? כך, תוכלו לענות על שאלותיו של המראיין בקלות ובמהירות, מה שיציג אתכם כאנשים בעלי ביטחון ומקצועיים.

הכירו את החברה אליה אתם מתראיינים

כפי שלא תגיעו לביתו של אדם שאתם לא מכירים, כך גם לא ראוי שתגיעו לראיון עבודה לחברה שאתם לא יודעים עליה שום דבר.

לכן, אנחנו ממליצים לכם בימים הקודמים לראיון לבצע חיפוש קטן על החברה וללמוד עליה כמה פרטים. חשוב שתדעו מה הם הערכים של החברה, מהו גודלה ומהו המוצר או השירות המרכזי שהיא מציעה ללקוחותיה השונים.

מראיינים לא רואים בעין יפה מועמדים שלא יודעים דבר וחצי דבר על החברה שאליה הם מתראיינים, כך שהיכרות בסיסית עם מקום העבודה הפוטנציאלי שלכם יוכלו להאיר אתכם באור חיובי בפני המראיין. 

הקפידו על שפת גוף נכונה

לפעמים, שפת הגוף שלנו מספרת הרבה יותר מהמילים שיוצאות לנו מהפה. לכן, חשוב לשים לב לשפת הגוף שלכם במהלך הראיון ולהבין מה היא משדרת. השתדלו לשבת בצורה מכובדת – אך לא זרוקה.

שמרו על קשר עין רציף עם המראיין, תנו לו לסיים את השאלות שלו לפני שאתם עונים עליהן ואל תפחדו לשלב בדיחה או שתיים במידה ואתם רואים שהדבר מקובל.

חלק מהותי משיחה טובה הוא שפת הגוף שאנחנו משתמשים בה במהלכה, ואתם יכולים להשתמש בה בכדי להרשים את המראיין ולהבטיח לעצמכם את המשרה אליה אתם מתראיינים. 

למצוא את הראיון הנכון – למקצוע הנכון עבורכם 

אנחנו בטוחים שתמצאו את הטיפים שלנו מועילים כבר בראיון הבא שלכם, אבל לפעמים הקושי האמיתי הוא בכלל למצוא את הראיון שמתאים לכם.

במידה ונמאס לכם ללכת לראיונות שלא מתאימים לכם – כנראה שהגיע הזמן שתיעזרו בחברת כח אדם באשקלון, חברת כח אדם בנתניה או בכל מקום אחר! אנחנו ב״קבוצת אפאל״, חברת כח אדם בחדרה, נשמח לסייע לכם למצוא את הראיונות והעסקים שיתאימו לכם כמו כפפה ליד. לקבלת הפרטים המלאים ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון: 04-6330735.

מספר משרה
שם משרה
לא נבחר קובץ קו"ח

לא נמאס לך לשלוח קורות חיים לכל עבר
ולקבל תשובות שליליות?

הגיע הזמן לקבל ייעוץ והכוונה ראשוניים בחינם
לגבי קורות החיים שלכם!

דילוג לתוכן