9 שאלות נפוצות שכנראה ישאלו אתכם בראיון העבודה הבא שלכם

הכנה לראיון עבודה יכולה להיות משימה לא פשוטה, במיוחד אם אתם מנסים לצפות מראש את השאלות שישאלו. כאשר יודעים את השאלות האלו מראש, או לפחות את רובן, קל יותר להתכונן לראיון העבודה וגם להפחית את המתח והחרדה הנלווים לכך לעיתים. הנה 9 שאלות נפוצות בראיון עבודה שסביר מאד שישאלו אתכם כבר בראיון העבודה הבא שלכם:

nמה אתה יכול לספר על עצמך?

שאלה פתוחה זו, כחלק מרשימת שאלות נפוצות בראיון עבודה, היא אולי השאלה הראשונה שנשאלת לרוב. זו ההזדמנות שלכם להציג את הרקע המקצועי שלכם, להדגיש את ההישגים שלכם ולתת סקירה קצרה של תחנות הקריירה שלכם לאורך הדרך. התאימו את התשובה שלכם, במקרה הזה, כך שתתמקד בחוויות ובכישורים הרלוונטיים ביותר למשרה שאליה אתם מגישים מועמדות.

מדוע אתה מעוניין דווקא בתפקיד הזה?

מעסיקים רוצים לדעת שאתם באמת מעוניינים בתפקיד ושלא הגעתם אליו במקרה. שוחחו עם המראיין שלכם או המראיינת על מה מרגש אתכם בתפקיד וכיצד הוא מתיישב עם שאיפות הקריירה שלכם. זה הזמן להזכיר היבטים ספציפיים של החברה או התפקיד שמשך אתכם, כדי להראות שעשיתם את שיעורי הבית שלכם, גם אם שלחה אתכם לשם חברת כח אדם באשקלון שסיפקה לכם את כל המידע הזה מראש.

מהן החוזקות שלך?

כשאתם מדברים על החוזקות שלכם, בחבחרור תכונות הרלוונטיות ישירות לתפקיד. תנו דוגמאות כיצד הוכחתם את החוזקות הללו בתפקידים קודמים. בין אם אם אתם עובדים עם חברת כוח אדם בחברה כלשהי ובין אם לאו, התמקדו בחוזקות שמתאימות לדרישות הענף הרלוונטי לתפקיד.

מהי החולשה הכי גדולה שלך?

המפתח לתשובה לשאלה זו, שהיא אחת מתוך לא מעט שאלות נפוצות בראיון עבודה, הוא כנות, יחד עם הדגמה של איך אתם פועלים כדי להתגבר על החולשה הזו. התנהלות כזו מראה על מודעות עצמית ומחויבות לצמיחה מקצועית.

איך אתה מתמודד עם מצבי לחץ?

מעסיקים רוצים לדעת שאתם יכולים ויודעים כיצד להתמודד עם מצבי לחץ. ולכן, תנו דוגמאות באילו דרכים אתם עושים את זה, מה עוזר לכם להתמודד עם מקרים של לחץ ובאופן כללי, הציגו את עצמיכם כאנושיים אבל ככאלה שיודעים גם להתגבר על אתגרי לחץ שונים.

ספר לנו על אתגר שהתמודדת איתו בהצלחה

שאלה זו מאפשרת למראיינים לאמוד את כישורי פתרון הבעיות שלכם. בחר אתגר שמציג את יכולותיכם לחשוב בביקורתיות, לפעול בנחישות וללמוד מניסיון. הקפידו, במקרה הזה, להדגיש את התוצאה החיובית של הפעולות שלכם.

מדוע אתה עוזב את מקום העבודה הנוכחי שלך?

השתדלו, במקרה זה, להתמקד בחוויות החיוביות ופחות השליליות. הביעו רצון לצמיחה ואתגרים חדשים שייתכן ולא מומשו במקום הקודם, הנוכחי.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד חמש שנים?

התשובה צריכה לשקף הן את השאיפה שלכם והן את ההבנה המציאותית של התקדמות הקריירה בתחום. זו הזדמנות לדון כיצד התפקיד מתיישב עם יעדי הקריירה ארוכי הטווח שלכם וכיצד אתם יכולים להביא את עצמכם לתפקיד הזה.

יש לך שאלה או שאלות שאתה רוצה לשאול אותנו?

שאלה זו היא ההזדמנות שלכם להראות את העניין שלכם בחברה ובתפקיד. הכינו מספר שאלות נפוצות בראיון עבודה שכדאי לכם לשאול, כאלו המדגימות את ההתלהבות ואת הרצון שלכם ללמוד עוד על המקום.

הכנה של שאלות נפוצות לראיון עבודה יכולה להגביר משמעותית את הביטחון העצמי שלכם ואת האופן שבו אתם מביאים את עצמכם לראיון עצמו. השקיעו זמן בכך והיערכו לראיון העבודה מראש.

מספר משרה
שם משרה
לא נבחר קובץ קו"ח

לא נמאס לך לשלוח קורות חיים לכל עבר
ולקבל תשובות שליליות?

הגיע הזמן לקבל ייעוץ והכוונה ראשוניים בחינם
לגבי קורות החיים שלכם!

דילוג לתוכן